תפריט נגישות

הפרויקטים שלנו

תחמ''ג עתידים

  • 01
  • 02
  • 03

מה

  • בניית תחנת מיתוג חדשה לאזור תל אביב
  • מבנה 161 קילו וואט
  • מבנה 400 קילו וואט

מי

יזם: חברת החשמל

מתכנן: חברת החשמל

קבלן ראשי: אברהם יצחק בע"מ

מיקום

בצמוד לקריית עתידים, תל אביב 

פרויקט הדגל של חברת החשמל באזור המרכז

הקמת תחנת מיתוג והשנאה "עתידים" נועד לתת מענה לעומס חשמלי גבוה בשל הגידול המהיר בביקוש לחשמל באזור גוש דן. בנוסף, התחמ"ג עתיד לתת מענה להזנת תחנות רמת אביב והאוניברסיטה לאחר סגירת תחנת רידינג.

סה"כ תקציב ההקמה של הפרויקט הוא 338 מיליון ₪.

ביצוע א.הלפרן בפרויקט

חברתנו מבצעת מגוון רחב מאד של עבודות איטום באתר תחמ"ג עתידים ובהיקף של יותר מ 15,000 מ"ר. העבודות כללו איטום תת קרקעי במרתפים, איטום קירות המרתף, גגות, ומעצרות.

איטום המעצרות בפרויקט מאופיין בשימוש במספר מערכות מתקדמות ביניהן מערכת איטום פוליאוריאה ייחודית. העבודה כללה הכנות קפדניות של השטח, יישום פריימר ייעודי, ולסיום יישום מקצועי של שכבת האיטום.

גם במערכת האיטום התת קרקעי בוצעה השקעה ומחשבה רבה ונבחרה מערכת איטום תת קרקעית העשויה יריעות ביטומניות נדבקות לבטון משולבות ביריעות אנקור MM עשויות HDPE. ייחודיות מערכת האיטום הזו היא ביכולתה להדבק לבטון הטרי אשר מייושם על גבי היריעות ולהבטיח איטום מלא מפני חדירת מים גם במקרה של חירור היריעה, זאת בזכות שכבה מיוחדת הנמצאת בחתך היריעה וביכולה להגביל את יכולת נדידת המים בטווח שבין היריעה לבין הבטון.

שאר העבודות שבוצעו באתר כללו עבודה עם חומרים ביטומנים משחתיים, יריעות ביטומניות, יריעות הגנה בקירות המרתף לאחר התזת חומרים ביטומניים, חומרי איטום פוליאוריטניים ועוד רבים כחומרי האיטום המרכזיים או כחומרים משלימים למערכות האיטום הכוללות.

כל אלו בוצעו בשיטות ובחומרים ע"פ דרישות המפרט תוך הקפדה יתרה על ביצוע מקצועי ובתוך עמידה בלוחות הזמנים המוכתבים ע"י הקבלן הראשי.

סה''כ מ''ר
כ 15,000 מ"ר
סיום משוער
2022
Image

מטרת בניית תחמ"ג עתידים

במתחם פעלה משנות ה50 תחנת מיתוג ירקון אשר הייתה אחראית על כל אזור תל אביב במשך השנים, אך עם גידול האוכלוסיה וצריכת האנרגיה היה צורך בשיפור התשתיות.

השיפור שבוצע בשנת 2015 היה זמני שכן בשנים אלו נבנה מבנה נוסף בכדי להתאים לצרכים באזור.

אם כן מטרת העל של המתחם החדש היא להתאים לצריכת האנרגיה המוגברת בתל אביב והאזור ובכך לשפר את השירות ועמידות המערכת אותה מספקת חברת החשמל.

הגדלת היכולת של תחמ"ג עתידים מטרתה להאריך שנים ולשרת נאמנה את חברת החשמל ולקוחותיה.

Image

א.הלפרן - איתך מהשלד ועד הגמר

צור קשר

ניסיון ארוך שנים + חדשנות + איכות ביצוע =

שקט נפשי ליזם ולקבלן

א.הלפרן - איתך מהשלד ועד הגמר

צור קשר

ניסיון ארוך שנים + חדשנות + איכות ביצוע =

שקט נפשי ליזם ולקבלן

Image
המסגר 14 הוד השרון

ת.ד. 24175 תל אביב
מיקוד 6124101