תפריט נגישות

הפרויקטים שלנו

תעלת הקינט

  • 01
  • 02
  • 03

מה

מערכות פוליאוריאה ייחודיות להגנה ואיטום תשתיות הבטון בפרויקט.
⦁    בוצע ניקיון אברזיבי וטיפול בפרטי קצה 
⦁    יישום יסוד אפוקסי על גבי התשתית 
⦁    ציפוי פוליאוריאה ייחודי המתאים לתנאים בשטח.
כל אלמנט בוצע בהתאם לדרישות ובשלבים סדורים להבטחת איכות מירבית.

מי

יזם: רשות ניקוז ונחלים וערבה
מתכנן: לביא נטיף אלגביש (2014) בע"מ
קבלן ראשי: י. לרר (הנדסה) בע"מ

איפה

אילת נחל הערבה

הסדרת ניקוז נחל הערבה למניעת שיטפונות בעיר אילת

בכדי לוודא ניקוז של מי שטפונות וכן זרימה תקינה כל ימות השנה של נחל הערבה ללא חשש לנזקים באזור העיר אילת מבוצעת בנית תעלה אשר תסדיר, תכוון, ותוודא כי אכן המים זורמים ללא סיכון חיי אדם או פגיעה בסביבה.
רשות ניקוז ונחלים פועלת בהכוונת טווי נחל הערבה וכן הבטחת השיפוע לאפשר זרימה תקינה. ע"י ביצוע הפרויקט בטכנולוגיות בנייה מתקדמות מובטח כי הפרויקט לאחר סיומו יעמוד איתן כנגד זרימת מים קלה ומאסיבית כאחד.

ביצוע א.הלפרן

חברתנו ביצעה מערכות פוליאוריאה ייחודיות להגנה ואיטום תשתיות הבטון בפרויקט. כחלק משלבי העבודה באתר בוצע ניקיון אברזיבי וטיפול בפרטי קצה, יישום יסוד אפוקסי על גבי התשתית, וציפוי פוליאוריאה ייחודי המתאים לתנאים בשטח.
העבודות שבוצעו מכסות את כלל האזורים אשר צפויים לבוא במגע עם מים לרבות חתך הרצפה, וחתכי הקירות. כל אלמנט בוצע בהתאם לדרישות ובשלבים סדורים להבטחת איכות מירבית.
כל אלו בוצעו בשיטות ובחומרים ע"פ דרישות המפרט תוך הקפדה יתרה על ביצוע מקצועי ובתוך עמידה בלוחות הזמנים המוכתבים ע"י הקבלן הראשי
סה"כ מ"ר
כ 12,000 מ"ר
אורך התעלה
250 מ"א
אתר העבודה של פרויקט זה הינו חלק מהקטע הראשון מנחל ערבה/קינט ק"מ 0.4-0.6 שמתחיל מאזור השטח המיועד למתקן מקורות ועד הבריכות הנטושות דרומית למכון לחקר חקלאות ימית (מלח"י) . החתך המתוכנן של התעלה בקטע הנ"ל הינו חתך מלבני הבנוי מקירות בטון ורצפת בטון. רוחב התעלה  הינו כ-31.5 מ' (נטו) , גובה הקירות משתנה 6-10 מ'. בהתאם לפריסות והקרקע הקיימת
והמתוכננת בצידי התעלה
מתוך אתר : רשות ניקוז ונחלים - ערבה
Image

השפעה סביבתית של תעלת הקינט

הסדרת התעלה מאפשרת הגנה על הסביבה בדגש על הגנת אזורים שלמים בעיר אילת מפני אסונות טבע שנתיים חוזרים של הצפות, הרס תשתיות, הרס מבנים. בנוסף הסדרת זרימת נחל הערבה מגינה על האזור והופכת אותו ליציב יותר עבור חיות וטבע אשר אינם נהרסים עקב זרימה מוגברת בחודשי החורף.
תעלת הקינט הינה קצרה יחסית ואינה בעלת השפעה הרסנית על בתי הגידול הטבעיים בסביבה הרחבה יותר של הפרויקט. 
בסיומו יהווה הפרויקט הקלה סביבתית על האזור ויעזור בשמירה על הטבע וחיי אדם.
Image
"תעלת הקינט הוקמה במקור כתעלת ניקוז לשטפונות, וכיום היא משמשת כתעלת הזרמה למים עשירים במינרלים, או מי פלט של גידול דגים ואצות ממפעלים לגידול דגים ואצות, ממכון התפלת המים של העיר אילת, וממפעל מלח הארץ שמפיק מלח מאידוי מי ים."

א. הלפרן - איתך
מהשלד ועד הגמר

צור קשר

נסיון ארוך שנים + חדשנות + איכות ביצוע = שקט נפשי לקבלן וליזם

א.הלפרן - איתך מהשלד ועד הגמר

צור קשר

ניסיון ארוך שנים + חדשנות + איכות ביצוע =

שקט נפשי ליזם ולקבלן

Image
המסגר 14 הוד השרון

ת.ד. 24175 תל אביב
מיקוד 6124101