תפריט נגישות

הפרויקטים שלנו

אסותא באוהאוס וילג'

  • 01
  • 02
  • 03

מה

• עבודות בתחום האיטום והבידוד
• איטום תת קרקעי ביריעות לבנות שנדבקות לבטון מסוג  סיקה פרוף 
•שימוש במערכת איטום קריסטלית WT-200 של חברת סיקה 
•איטום לחזיתות המבנה בעזרת חומרי איטום צמנטים 
•איטום גגות במערכת יריעות ביטומניות

מי

  • יזם: העיר החדשה וקבוצת רכישה

  • אדריכל: משה צור אדריכלים ובוני ערים בשיתוף עם אמנון בר-אור אדריכלים

  • קבלן ראשי: אורתם סהר ואלקטרה בניה

מיקום

תל אביב ,רח'  ז'בוטינסקי

אסותא וילג' פרויקט לשימור ושיפור פני העיר

הפרויקט היוקרתי למגורים בלב תל אביב לקח בחשבון את אופי המבנה הקיים וביצע שימור במה שהיה בית חולים שיתופי ופעל כבית חולים פרטי שלא כחלק מההסתדרות וקופת החולים. בית החולים אסותא היה הראשון מסוגו בישראל ופעל המתחם עד שנת 2009 בה עבר למיקומו החדש ברמת החייל. 
המגדל שנבנה מספק חווית מגורים יוקרתית במרכז תל אביב וכן מכיל שני חניונים תת קרקעיים, האחד עבור דיירי הבניין והשני בעבור הציבור הרחב.
אחד המאפיינים היחודיים בפרויקט זה היא העובדה כי בשל הצורך לשמר את מבנה בית החולים החניונים התת קרקעיים נבנו בשיטת טופ-דאון. מה שבעצת יצר מצב של חפירה בשלבים תוך בניה של קירות עמודים ורצפות לתמיכה במבנה, וזאת עד להגעה למפלס התחתון בו נוצקה הרפסודה עבור המגדל. 

 

ביצוע א.הלפרן

חברתנו ביצעה מגוון רחב מאד של עבודות באתר בעיקר התחום האיטום והבידוד כולל אספקת חומרים ייחודיים המשלבים איכות ויוקרתיות התואמים לאופי וצרכי הפרויקט.
ביצוע איטום תת קרקעי כנגד מים של יריעות סיקה פרוף A ייחודיות אשר נפרשות טרם יציקת הבטון ונדבקות אליו בכדי לתת מענה לאיטום איכותי. כמו כן נעשה שימוש במערכת איטום קריסטלית WT-200 של חברת סיקה ביציקת הרפסודה והתפרים הסלארים בפרויקט אשר טבולה במי תהום. השימוש במערכת מתקדמת שכזו למניעת חדירת מים לאלמנטים טבולים בוצעה כאסטרטגיה למתן איטום מלא לקומות התת קרקעיות. 
כמו כן ביצענו באתר איטום לחזיתות המבנה בעזרת חומרי איטום צמנטים המתחברים לתשתית בצורה טובה מאד, וכן מאפשרים עבודה מהירה ויעילה למתן שכבה אטומה להתקנת חזיתות המבנה בתלייה יבשה.
אחרון נאטם גג המגדל במערכת יריעות ביטומניות ע"י הצוותים שלנו ובוצעו ע"פ דרישות התקן הישראלי לאיטום.

.
סה"כ שטח:
8 דונם
הפרוייקט:
  • 4 מבנים לשימור כולל מבנה בית חולים אסותא וחנות הפרחים בכניסה למבנה
  • מגדל מגורים יוקרתי
  • חניונים תת קרקעיים

היסטוריה של פרויקט אסותא וילג' בתל אביב

רעיון בית החולים נרקם ע"י ד"ר בן ציון הראל ובנו. הוא יצא לדרך ע"י 30 רופאים מהעלייה החמישית רובם מגרמניה.בית החולים היה לבית החולים הפרטי הראשון בישראל .
בית חולים אסותא הוקם על אדמות שנרכשו מהכפר הערבי סומל . המבנה תוכנו ע"י אדריכל יוסף נויפלד ונחנך בשנת  1935 עם 74 מיטות אישפוז
בית החולים היה פעיל כ75 שנה עד לשנת2009  שפעילותו הועברה לרמת החיל2009.

 

מתוך עיתון הארץ 15.06.2005:
"... כדי לשמור על כלכליות הפרויקט ולספק לתושבי הסביבה חניון מתאים, המצריך חפירה תת-קרקעית מתחת למתחם", אמר מהנדס עיריית תל אביב דני קייזר, "הצענו שהחלק הקדמי של בית החולים יישאר משומר, והחלק האחורי ייהרס וישוחזר, כדי שלא יהיו במקום אילוצים שונים". קייזר גם הסביר כי האזור כולו "הולך ומזדקן", ולכן יש למצוא תוכנית שתעזור לו להתפתח ותמשוך אוכלוסייה צעירה למקום, כפי שעשה מגדל בזל לאזור....
איטום בפרויקט אסותא וילג תל אביב ביריעות Sika Prof A

ההשפעה של הפרויקט על הסביבה

הפיכת מתחם מוזנח לפנינה במרכז העיר ושיפור נגישות האיזור בעזרת חניון תת קרקעי המקל על העומס ברחובות ומאפשר גישה למי שמגיע עם רכב.
המגדל מנצל בצורה יעילה מאד את המרחב המצומצם הקיים במרכז העיר ועושה זאת תוך שימוש במערכות מתקדמות אשר מאפשרות לדיירים לצרוך פחות אנרגיה ביחס למבנים ישנים
Image

Want to Discuss
Your Upcoming Project?

Contact us

Koinstra will help you get things done

א.הלפרן - איתך מהשלד ועד הגמר

צור קשר

ניסיון ארוך שנים + חדשנות + איכות ביצוע =

שקט נפשי ליזם ולקבלן

Image
המסגר 14 הוד השרון

ת.ד. 24175 תל אביב
מיקוד 6124101