תפריט נגישות

הפרויקטים שלנו

הספריה הלאומית   
ירושלים

 • 01
 • 02
 • 03

מה

 • אספקת חומרים ייחודיים המשלבים איכות ויוקרתיות התואמים לאופי וצרכי הפרויקט.
 • ביצוע איטום תת קרקעי ביריעות לבנות נדבקות לבטון מסוג-סיקה פרוף  
 • אזורי הפיתוח נאטמו בפוליאוריאה המעניקה איטום הרמתי לתא השטח ומחזקת ואת עמידות התשתית.
 • איטום חזיתות המבנה בחומרי איטום צמנטים היוצרים שכבה אטומה להתקנת חזיתות המבנה בתלייה יבשה.
 • החדרים הרטובים בוצעו ונאטמו ע"פי דרישות התקן הישראלי במערכת שכללה איטום צמנטי וביטומני, כולל רולקות מתאימות ואלמנטים משלימים אחרים.
   

מי

יזם: מדינת ישראל והאוניברסיטה העברית

אדריכל: הרצוג ודה מרון; מן שנער אדריכלים

קבלן ראשי: אלקטרה

מיקום

קרית הלאום ירושלים

הפרויקט הלאומי להקמת משכנה החדש של הספרייה הלאומית

פרויקט לאומי בסדר גודל של 375 מיליון ₪ אשר יספק מתחם איכותי ומתקדם לשמירת אוצרות הספרייה וביניהם אוצרות ספרותיים ותרבותיים של מדנית ישראל. פרויקט הספרייה לאומית יתן מענה לשירותי הספרייה לקהל הרחב, יכיל משרדים לאנשי הספרייה, מרכז מבקרים חדשני, מעבדות, בתי קפה, מרחב ציבורי, אודיטוריום, וכן חדרים מאובטחים ומאוקלמים לשמירת כתבים ואוצרות נוספים.

הספרייה הלאומית תשמש אבן שואבת נוספת בעיר הבירה של ישראל – ירושלים. תשתמש את הציבור הרחב ותאפשר יחד עם השירותים הפורמליים של הספרייה הלאומית אפשרות להקמת אירועים עבור הקהילה. כמו כן במתחם יהיה חניון נרחב לשימוש כל הבאים לאזור. בניין הספרייה הינו מבנה עצמאי ומהווה חוליה מקשרת בין מבני התרבות לבין המוסדות האזרחיים שסביבו.

ביצוע א.הלפרן

חברתנו ביצעה מגוון רחב מאד של עבודות באתר בעיקר התחום האיטום והבידוד כולל אספקת חומרים ייחודיים המשלבים איכות ויוקרתיות התואמים לאופי וצרכי הפרויקט.

ביצוע איטום תת קרקעי כנגד מים של יריעות סיקה פרוף ייחודיות אשר נפרשות טרם יציקת הבטון ונדבקות אליו בכדי לתת מענה לאיטום איכותי.

אזורי הפיתוח שמעל הקומות התת קרקעיות נאטמו בשיטה מתקדמת וייחודית ברמתה אשר עושה שימוש בפוליאוריאה. איטום הפוליאוריאה מעניק איטום הרמתי לתא השטח וכן מחזק ומגביר את עמידות התשתית.

כמו כן ביצענו באתר איטום לחזיתות המבנה בעזרת חומרי איטום צמנטים המתחברים לתשתית בצורה טובה מאד, וכן מאפשרים עבודה מהירה ויעילה למתן שכבה אטומה להתקנת חזיתות המבנה בתלייה יבשה.

אחרונים נאטמו החדרים הרטובים ע"י הצוותים שלנו ובוצעו ע"פ דרישות התקן הישראלי לאיטום חדרים רטובים. המערכת כללה איטום צמנטי וביטומני, כולל רולקות מתאימות ואלמנטים משלימים אחרים.

הפרויקט
 • 5 קומות תת קרקעיות
 • 7 קומות עיליות
 • אזור ציבורי פתוח
 • אזורי משרדים וכיתות
 • חדריי אחסון מאוקלמים
-
סה"כ מ"ר
45,000
מספר קומות
12
גודל חניון:
28,000 מ"ר
Image

ייחודיות הפרויקט בהיבט האקולוגי

מתחם הספרייה הלאומית החדש כולל שטח של 16 דונם אשר עברו פיתוח מאסיבי בכדי להכיל רחבות לנוחות הציבור, פסל סביבתי של הפסל מיכה אולמן, ולייצר אזור חיבור בין מבני תרבות ומוסדות באזור.

אזור קריית הלאום אומנם צמוד לגן סאקר אשר משרה אווירה ירוקה באזור אך המחסור בשטחים נוחים למנוחה ופנאי הורגש, לכן ההשפעה של הפרויקט תורגש בכך שהאוזר יהיה יותר מונגש לכלל הציבור.

מבנה הספרייה לאומית נבנה בשיטות מתקדמות וכולל מערכות אשר יעזרו בהפחתת צריכת האנרגיה בטווח התפעול הארוך של המבנה. שיפור זה ומעבר של הספרייה למבנה החדש הוא עוד חלק בפאזל של מדינת ישראל להורדת פליטת גזי החממה הכוללת. שיפור שיטות הבניה ושימוש בחומרים עמידים ויעילים יותר מעניק גם הוא שיפור בפליטות גזי חממה מיותרים, וכן מקטין את הצורך בעבודות שיפוצים תכופות אשר גם להם נזק סביבתי בזיהום רעש ואוויר.

Image
הספרייה הלאומית של ישראל שנוסדה ב1892 ,בעבר נקראה  "בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי" היא הגוף הלאומי מטעם מדינת ישראל המופקד על שמירת האוצרות המודפסים של מדינת ישראל ושל תרבות העם היהודי ורשומים בה מעל לחמישה מיליון פריטי דפוס וארכיון. 

 

א.הלפרן- איתך
מהשלד ועד הגמר

צור קשר

 ניסיון ארוך שנים +חדשנות +איכות ביצוע = שקט נפשי ליזם ולקבלן

א.הלפרן - איתך מהשלד ועד הגמר

צור קשר

ניסיון ארוך שנים + חדשנות + איכות ביצוע =

שקט נפשי ליזם ולקבלן

Image
המסגר 14 הוד השרון

ת.ד. 24175 תל אביב
מיקוד 6124101